Lodowisko Harenda Zakopane
ul. Harenda, 34-500 Zakopane
tel. (18) 206-40-29, fax: (18) 202-56-87
biuro@harendazakopane.pl

Lodowisko Harenda Zakopane
 
Ośrodek Narciarsko-Rekreacyjny Harenda Zakopane zlokalizowany jest na osiedlu Harenda w Zakopanem. Na terenie Ośrodka znajdują się: kolej krzesełkowa 4-osobowa, 3 wyciągi orczykowe, wypożyczalnia sprzętu sportowego, budynek szkoły narciarskiej, Karczma Regionalna Harenda na ponad 350 osób, taras widokowy, 4 parkingi.

Harenda położona jest na wysokości 770m n.p.m. i od strony północno-zachodniej ograniczona przez grzbiet Gubałówki. Druga strona zbocza opada w kierunku Suchego potoku (ok. 780m n.p.m.), a grzbiet obniża się do Poronina (ok. 600m n.p.m.). Różnice wysokości zboczy wahają się od 174 do 210m. Kolej wjeżdża z osiedla Harenda na szczyt wierchu Rafaczówki – stok południowo–wschodni.

Latem stacja sportowa umożliwia korzystanie z: tras rowerowych zboczem Gubałówki (możliwość transportu rowerów na szczyt – uchwyty na rower, co 3 krzesło), downhillowej trasy rowerowej, tarasu widokowego na szczycie, ze ścianki wspinaczkowej przy asyście instruktorów. Ponadto, zarówno w sezonie letnim jak i zimowym, odbywają się: liczne eventy kulturalno–rozrywkowe, koncerty, zawody dla amatorów jak i osób uprawiających sport wyczynowo.

6 grudnia 2009 miało miejsce wielkie otwarcie pierwszego lodowiska na terenie ośrodka narciarskiego "Harenda" w Zakopanem. W wypożyczalniach ośrodka można wypożyczyć łyżwy. Czynny jest także serwis.

Do Ośrodka dojechać można wprost z drogi krajowej E 7 (Zakopianka) skręcając w prawo na wysokości stacji PKN Orlen na Ustupie drogą prowadzącą do dolnej stacji kolei.

Ten obiekt należy do następujących kategorii:
- Rekreacja
- Rozrywka